КОВАЧЕВСКИ ЈА ПРЕЗЕДЕ ФУНКЦИЈАТА ОД ЗАЕВ Зоран Заев денеска во Владата му ја предаде функцијата премиер на Димитар Ковачевски, откако синоќа пред полноќ во ...
| | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.748 тестови, а ...
сите 222 | | | веќе видена

СМЕТКИТЕ ЗА ПАРНО ЌЕ ОСТАНАТ ИСТИ Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска изјави дека Владата во координација со сите институции им предложи на сите ...
| | веќе видена

Оваа прес конфренција ја посветуваме на новиот предлог за Влада на Република Македонија. Би сакал да истакнам три основни карактеристики коишто можеме да ги ...
сите 10 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез ...
сите 27 | | | веќе видена

Пелистерскиот блок, дел од Битолското сеизмичко подрачје, е под постојано издигање со брзина од четири до шест милиметри годишно, што претставува висок степен ...
сите 4 | | | веќе видена

СЕ БАРААТ РЕШЕНИЈА ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Mинистерот за економија, Крешник Бектеши денеска на прес - конференија изјави дека е донесена одлука со ...
| | веќе видена

ИЗЈАВАТА НА ДИМИТРОВ ПОТТИКНА МНОГУ РЕАКЦИИ Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров отворено изјави дека нема целосна доверба во министерот за ...
| | веќе видена

Граѓаните на Битола, Ресен и околните места на овие два града почнаа да ги пријавуваат штетите по серијата земјотреси кои се случија на 9 јануари. Во двете ...
сите 4 | | | веќе видена

Повеќе од 50 хаварисани моторни возила се складирани во кругот на ЈП „Национални шуми“, подружница во Штип. Вработените велат дека само се остапува просторот ...
| | веќе видена

За надминување на состојбата со нискиот водостој на Преспанското Езеро потребно е донесување сет долгорочни мерки и посериозно спроведување на краткорочните, ...
сите 2 | | | веќе видена

На 18 Јануари