СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
| | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.533 тестирања, а регистрирани се ...
сите 201 | | | веќе видена

СТИГА И ВТОРАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СРБИЈА На граничниот премин Табановце пристигна и втората пратка од донацијата на вакцините од компанијата Фајзер, од соседна ...
| | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук објави за големата заинтересираност кај граѓаните за давање потпис со кој ќе го искажат револтот за ...
сите 2 | | | веќе видена

Академик Илија Чашуле синоќа на својот Фејсбук профил сподели објава во која напиша дека бил брутално претепан од страна на тројца лица кои го следеле од ...
сите 6 | | | веќе видена

На денешен ден, 28 февруари, во 1908 година во Преспа, во Егејска Македонија, во борба против турската војска, во една безизлезна ситуација, за да не падне жив ...
| | веќе видена

Во Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој деновиве интензивно се работи на подготовка и исплатата на земјоделските субвенции за ...
сите 2 | | | веќе видена

ПРЕСУДИ ЗА „ТАРГЕТ - ТВРДИНА“ Сашо Мијалков е осуден првостепено на вкупна казна затвор од 12 години за случајот „Таргет тврдина“ за нелегално прислушкување. ...
| | веќе видена

Стотици километри поминуваат болните од рак што живеаат во внатрешноста на земјата за да добијат радиотерапија која помага во лекувањето на малигните ...
| | веќе видена

На 1 Март