Вчера во 21:00 часот било пријавено дека во автокампот Крани-Ресен патничко моторно возило „фолксваген“ со ресенски регистарски ознаки управувано од непознат ...
сите 15 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ И ПЕНДАРОВСКИ РАЗГОВАРАА ЗА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата кај претседателот Стево Пендаровски изјави ...
| | веќе видена

СЕ ОДБЕЛЕЖУВА 1-ВИ МАЈ, СИНДИКАТИТЕ БАРААТ ПОВЕЌЕ ПРАВА ЗА РАБОТНИЦИТЕ Mинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовки на Фејсбук го честита 1 Мај – ...
| | веќе видена

Премиерот Заран Заев вели дека по цена на македонскиот идентитет и македонскиот јазик, не ни треба Европската Унија. Изјавата на Заев доаѓа откако вчера ...
сите 16 | | | веќе видена

Поради напаѓањето на патничките, железничките, телеграфските и поштенските врски, била испратена декларација до Големите сили нивни граѓани да не патуваат на ...
| | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
| | веќе видена

Со 46,5 милиони евра, преку Рамката за партнерство со Светска банка, ќе се спроведат „Проектот за енергетска ефикасност во јавниот сектор” и „Проектот за ...
сите 4 | | | веќе видена

ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ, ФИЛИПЧЕ УТРЕ Точно напладне во Спортскиот центар А1 Арена „Борис Трајковски“, вакцината против Ковид-19 ја прими премиерот Зоран Заев, кој ...
| | веќе видена

Привршуваат последните подготовки за ставање во употреба на тријажната модуларна амбуланта во Ресен, каде ќе бидат лекувани пациенти позитивни на Ковид – 19. ...
сите 2 | | | веќе видена

Ресен и ресенчани го живеат 20 век. Во 2021 година, во сред Ресен се уште има азбестни водоводни цевки. Загрозено е здравјето на ресенчани, а градоначалникот ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Владата, денеска, се одржа првиот состанок на Координативното тело за поддршка и одржлив развој на Преспанскиот Регион, со што како што посочуваат од таму, ...
сите 23 | | | веќе видена