Охрид, 27. јули 2021(ИНПРЕС) – Процесот на масовната ревакцинација што започна во спортската сала „Билјанини извори“, а од минатата недела се пресели во ...
сите 113 | | | веќе видена

Али Ахмети се заканува дека ќе ја растури владината коалиција по што ќе следуваат предвремени парламентарни избори. Или поддршка од СДСМ за кандидатите на ДУИ ...
сите 4 | | | веќе видена

Можно ли е, во рамките на преговорите за добивање датум за почеток на преговорите за влез во Европската Унија, да дојде до уште едно дополнително недоразбирање ...
| | веќе видена

Охрид, 22. јули 2021 (ИНПРЕС) – Со пригона свеченост во Охрид беше одбележано присоединувањето на Охридска банка, своевремено еден од симболите на Охрид кон ...
| | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.Ј.П Македонија пат известува дека почнувајќи од 23.07.2021 (петок), во наредните три ...
сите 18 | | | веќе видена

Полицијата заплени марихуана вредна околу 150.000 евра. Дрогата од Албанија преку Македонија требало да стигне во Грција, а организатор на криминалната група ...
сите 26 | | | веќе видена

На 36 основни и 13 средни училишта под надлежност на општините и на Град Скопје им се одобрени барањата по јавниот повик за финансирање проекти за реновирање ...
сите 16 | | | веќе видена

Од утре до 27 јули на територијата на општина Чешиново-Облешево ќе се реализира ларвициден третман против комарците, при што ќе се прска од земја. Носител на ...
| | веќе видена

Пронајдете ја својата општина и видете како е рангирана според стапката на вакцинираност (релативниот опфат со вакцинација во однос на вкупниот број на ...
| | веќе видена

Продолжуваат лакрдиите во Општина Ресен… Овој пат станува збор за неуспешниот наместен тендер за чистење на крајбрежјето на Преспанското Езеро, истакна Јован ...
| | веќе видена