СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 5 | | | веќе видена

Досегашниот ракометар на Вардар, централниот бек Стефан Крстевски е нов член на суперлигашот Бутел Скопје, потпишувајќи едногодишен договор. 23-годишниот ...
сите 3 | | | веќе видена

На денешната седница Владата на Република Македонија ја донесе Одлуката за давање на согласност на два јавни оглас за давање во закуп на земјоделско земјиште ...
сите 4 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.062 тестови, а ...
сите 99 | | | веќе видена

Општа е оценката дека Преспанскиот договор донесе подобра атмосфера во соработката, но економските резултати изостанаа зашто влеговме во период на пандемија. ...
сите 5 | | | веќе видена

Од утрово во 7 часот и во наредните три денови до понеделник, во целост ќе биде затворен западниот сообраќаен влез во Битола, односно од Ресен и Охрид. Од ...
сите 13 | | | веќе видена