Вкупно 78 случаи на Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден. Иако бројката е значително помала во однос на претходните недели, сепак надлежните ...
сите 15 | | | прочитана: 22138 | веќе видена

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ СЕ СООЧИЈА НА ТВ ДУЕЛ Лидерот на СДСМ, Зорам Заев во дуелот на ТВ 24 вечерва изјави дека не прифаќа уцени од ДУИ и би му отстапил пратеници на ...
| | прочитана: 12506 | веќе видена

Сообраќајна несреќа се случила вчера околу 19 часот на регионалниот пат Ресен – с.Царев Двор, поточно кај место викано „Рибник“. Во несреќата, информира ...
| | прочитана: 5568 | веќе видена

Предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е на средина а партиите ја вжештуваат дебатата за економијата, правната држава и ...
сите 12 | | | прочитана: 2493 | веќе видена

Една позната изрека вели дека најмногу се лаже после лов, за време на војна и пред избори. Овие предвремени парламентарни избори граѓаните веќе можат да ги ...
| | прочитана: 2397 | веќе видена

Нови 126 случаи со Ковид-19 се регистрани во земјава во текот на изминатото деноноќие меѓу кои и новороденче и неговата мајка од Штип, како и четири болничарки ...
сите 10 | | | прочитана: 2285 | веќе видена

Во борбата да се спаси секој живот, никој од лекарскиот тим не погледува на часовникот дали му завршила смената, дали е време за пауза или за ручек, раскажува ...
сите 2 | | | прочитана: 1766 | веќе видена

СВР Тетово, СВР Битола, СВР Охрид, СВР Струмица и СВР Куманово поднесоа 78 кривични пријави, против: Љ.М.(19), И.Х.(41), Р.Р.(23), Ф.Е.(23), В.О.(21), ...
сите 2 | | | прочитана: 1612 | веќе видена

СЕ ПОЈАВИ УШТЕ ЕДНА „БОМБА“ По вчерашниот ТВ-дуело со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнево во јавноста излезе уште една аудио-снимка во која ...
| | прочитана: 835 | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМАМЕ 120 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Откако вчера се израдувавме на помалите бројки на новозаразени, денеска повторно е зголемен нивниот број. ...
| | прочитана: 464 | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес, во рамки на своите работни активности, ќе ги посети Секторот за внатрешни работи во Велес и Одделенијата за ...
| | прочитана: 310 | веќе видена

Благостојбата на сите граѓани е еден од најважните сегменти од програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Во програмата Проект Обнова се предвидува реална помош на ранливите ...
сите 5 | | | прочитана: 271 | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМАМЕ ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани 78 новозаразени со корона вирусот, првпат под доолг период ...
| | прочитана: 223 | веќе видена

Министерството за здравство ја објави дневната статистика поврзана со коронавирусот. Регистрирани се 120 нови случаи од 954 тестира. Во Скопје регистрирани се ...
| | прочитана: 212 | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопантсво Трајан Димковски и директорот на Управата за хидрометеоролошки работи Ивица Тодоровски денеска беа во ...
сите 3 | | | прочитана: 203 | веќе видена

next