Сообраќајна несреќа се случила вчера околу 19 часот на регионалниот пат Ресен – с.Царев Двор, поточно кај место викано „Рибник“. Во несреќата, информира ...
| | прочитана: 5568 | веќе видена

СВР Тетово, СВР Битола, СВР Охрид, СВР Струмица и СВР Куманово поднесоа 78 кривични пријави, против: Љ.М.(19), И.Х.(41), Р.Р.(23), Ф.Е.(23), В.О.(21), ...
сите 2 | | | прочитана: 1612 | веќе видена