Полицијата заплени марихуана вредна околу 150.000 евра. Дрогата од Албанија преку Македонија требало да стигне во Грција, а организатор на криминалната група ...
сите 26 | | | прочитана: 8184 | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.И.(46) од селото Горно Крушје, ресенско поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на ...
сите 21 | | | прочитана: 654 | веќе видена