ЗАЕВ ГО ПРЕДЛОЖИЛ КОВАЧЕВСКИ Зоран Заев го промовирал Димитар Ковачевски за наследник на лидерската позиција на состанокот нa ЦО, брифира за ТВ 24 висок ...
| | веќе видена

„Македонија на дланка“ е биде проект за поддршка на развојот на локално ниво, со јавна евалуација и валоризација на идеи и нивна реализација, проект за ...
| | веќе видена

СИНДИКАТИТЕ ГИ КАЖАА БАРАЊАТА НА ФИЛИПЧЕ Министерот за здравство, по средбата со синдикалните лидери изјави дека мерката за вакцинирање на вработените важи за ...
| | веќе видена

На пазарот на труд има недостиг на квалификувана работна сила, драстично поголема понуда од побарувачката за одредени занимања и дефицит на работна сила со ...
сите 5 | | | веќе видена

СТРАОТНА НЕСРЕЌА ОДНЕСЕ 45 ЖРТВИ Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вечерва на прес - конференција изјави дека денес го живееме еден од најтажните ...
| | веќе видена

Низа недостатоци на делницата по која се движел македонскиот автобус открија бугарски сообраќајни експерти. Во исто возило во ноќни услови го минале патот до ...
| | веќе видена

ОДЗЕМЕНА Е ЛИЦЕНЦАТА НА „БЕСА ТРАНС“ Oдземена е лиценцата за работа на агенцијата „Беса транс“. За автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 македонски ...
| | веќе видена

СТАНУВА ЗБОР ЗА 44 ЖРТВИ Локалните обвинители од местото каде што се запали автобусот на денешната прес-конференција фрлаат нова светлина на случајот - тврдат ...
| | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го претстави Предлог-буџетот на МВР за 2022 година, со вкупна вредност од 10 милијарди и 410 милиони ...
сите 10 | | | веќе видена