„Веќе третиот месец поминува откако ја минуваме Македонија, поминавме неколку илјадници километри, поминавме стотици села, поминавме десетици градови ширум ...
сите 19 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на собраниската седница посочи дека гостите во Собранието треба да внимаваат како се ...
| | веќе видена

Агрон Кранлиевски, полицаец од Ресен и брат на советникот на министерот на Оливер Спасовски Ветон Кранлиевски, на рочиште за случајот „Титаник“ сведочеше лажно ...
сите 21 | | | веќе видена

Од понеделникот, 134 медицински сестри почнаа со шестмесечна платена работа во Службите за патронажна дејност во 17 здравствени домови и во 2 општи болници со ...
сите 7 | | | веќе видена

Продолжуваат вработувањата во јавната администрација - Власта порачува изборите нема да ги стопираат вработувањата. Ресорниот министер тврди – станува збор за ...
сите 5 | | | веќе видена

Покрај средства од Европската унија, дел од Пелагониските општини средства ќе добијат и од Преспанскиот договор, најави министерот за локална самоуправа, Горан ...
| | веќе видена