Доколку во серијата земјотреси кои ја зафатија Македонија ви напукнал оџакот, тоа може да предизвика пожар. За таа цел, оџачарите советуваат или сами да ...
сите 4 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез ...
сите 27 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ ЈА ПРЕЗЕДЕ ФУНКЦИЈАТА ОД ЗАЕВ Зоран Заев денеска во Владата му ја предаде функцијата премиер на Димитар Ковачевски, откако синоќа пред полноќ во ...
| | веќе видена

Оваа прес конфренција ја посветуваме на новиот предлог за Влада на Република Македонија. Би сакал да истакнам три основни карактеристики коишто можеме да ги ...
сите 10 | | | веќе видена

ИЗЈАВАТА НА ДИМИТРОВ ПОТТИКНА МНОГУ РЕАКЦИИ Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров отворено изјави дека нема целосна доверба во министерот за ...
| | веќе видена

СМЕТКИТЕ ЗА ПАРНО ЌЕ ОСТАНАТ ИСТИ Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска изјави дека Владата во координација со сите институции им предложи на сите ...
| | веќе видена

СЕ БАРААТ РЕШЕНИЈА ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Mинистерот за економија, Крешник Бектеши денеска на прес - конференија изјави дека е донесена одлука со ...
| | веќе видена

По кратко боледување во Скопје почина Ристо Никовски, македонски дипломат, амбасадор во повеќе земји политички аналитичар, публицист и патриот. Веста за смртта ...
сите 2 | | | веќе видена

За надминување на состојбата со нискиот водостој на Преспанското Езеро потребно е донесување сет долгорочни мерки и посериозно спроведување на краткорочните, ...
сите 2 | | | веќе видена

ИМА РЕШЕНИЕ ЗА ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена

Граѓаните на Битола, Ресен и околните места на овие два града почнаа да ги пријавуваат штетите по серијата земјотреси кои се случија на 9 јануари. Во двете ...
сите 4 | | | веќе видена

Повеќе од 50 хаварисани моторни возила се складирани во кругот на ЈП „Национални шуми“, подружница во Штип. Вработените велат дека само се остапува просторот ...
| | веќе видена