Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
сите 10 | | | прочитана: 7591 | веќе видена

Кочани е првата општина во Македонија во која од денеска започна да се реализира проектот мобилен сервис за грижа во домашни услови, со кој на жителите од ...
сите 2 | | | прочитана: 1513 | веќе видена

Од 17.40 часот регионалниот пат Прилеп-Крушево е целосно во прекин поради сообраќајна незгода, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија. Инаку, сообраќајот на ...
сите 15 | | | прочитана: 1269 | веќе видена

Железничката делница Битола-Кременица ќе биде комплетно завршена до крајот на ноември, а се преговара и со грчките власти се да биде завршено и од нивна страна ...
сите 2 | | | прочитана: 1187 | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Tриесет мали општини, меѓу кои и Дебрца и Вевчани, и осумте Центри за развој на планските региони со средства од ...
сите 4 | | | прочитана: 888 | веќе видена

Заев денеска организираше крштевка во Скопје за цела една држава, но ретко кој сака да прави крштевка по втор пат, па токму поради бојкотот на скопјани Заев ...
сите 2 | | | прочитана: 330 | веќе видена

Пет општини во Република Македонија, општините Куманово, Кавадарци, Гостивар, Струмица и Ресен ќе добијат грантови од по 120 000 евра за подобрување на ...
сите 5 | | | прочитана: 261 | веќе видена

На неодамна одржаната манифестација „Избор на најуспешни во областа на земјоделството за 2018 година“ на Земјоделското здружение „Современо земјоделство“, ...
| | веќе видена

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше голема еко акција низ цела Македонија. Во рамки на глобалното граѓанско движење Светски ден на ...
сите 2 | | | веќе видена

Вработените во општина Ресен, учениците од основните и средното училиште и еколошкото друштво „Еко герила - Преспа“, со поддршка на локалното население, со еко ...
| | веќе видена

Членството во Европската унија и НАТО за сите граѓани на Република Македонија значи подобро здравство, подобро образование, повеќе пари во економијата, повеќе ...
сите 5 | | | веќе видена

На 23 Септември