Интересот за вакцинација кај граѓаните од општините Охрид, Струга, Дебарца, Вевчани, Дебар, Ресен и Кичево. Засега е задоволителен. Во текот на вчерашниот ден ...
сите 15 | | | прочитана: 21357 | веќе видена

МИЦКОСКИ И ПЕНДАРОВСКИ РАЗГОВАРАА ЗА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата кај претседателот Стево Пендаровски изјави ...
| | прочитана: 20677 | веќе видена

Премиерот Заран Заев вели дека по цена на македонскиот идентитет и македонскиот јазик, не ни треба Европската Унија. Изјавата на Заев доаѓа откако вчера ...
сите 16 | | | прочитана: 10756 | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
| | прочитана: 9180 | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20 април. Денеска е Воскресение Христово – Втор ден. Велигден, или празникот на Христовото ...
сите 2 | | | прочитана: 8123 | веќе видена

Вчера во 21:00 часот било пријавено дека во автокампот Крани-Ресен патничко моторно возило „фолксваген“ со ресенски регистарски ознаки управувано од непознат ...
сите 15 | | | прочитана: 1929 | веќе видена

Поранешниот претседател на државата и лидер на Социјалдемократскиот сојуз, Бранко Црвенковски, останува на ставот да не дава изјави во јавноста по кои било ...
сите 22 | | | прочитана: 1771 | веќе видена

СЕ ОДБЕЛЕЖУВА 1-ВИ МАЈ, СИНДИКАТИТЕ БАРААТ ПОВЕЌЕ ПРАВА ЗА РАБОТНИЦИТЕ Mинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовки на Фејсбук го честита 1 Мај – ...
| | прочитана: 1264 | веќе видена

Привршуваат последните подготовки за ставање во употреба на тријажната модуларна амбуланта во Ресен, каде ќе бидат лекувани пациенти позитивни на Ковид – 19. ...
сите 2 | | | прочитана: 592 | веќе видена

Во организација на Министерството за внатрешни работи денеска во Полицискиот центар „Ѓорче Петров “ ќе се одржи централната прослава по повод одбележувањето на ...
сите 14 | | | прочитана: 479 | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 26 април. Денеска е Св. свештеномаченик Василиј Амасиски. Василиј, епископот на град Амасија, ...
сите 6 | | | прочитана: 282 | веќе видена

ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ, ФИЛИПЧЕ УТРЕ Точно напладне во Спортскиот центар А1 Арена „Борис Трајковски“, вакцината против Ковид-19 ја прими премиерот Зоран Заев, кој ...
| | прочитана: 244 | веќе видена

На 9 Мај