На завршниот ден од мултимедијалната манифестација „Преспаленд“ во чест на народниот херој и поет Димитар Мите Богоевски во истоименото училиште во Ресен е ...
сите 4 | | | веќе видена

Немири заради ковид мерките во Франција, заклучување во Австрија, нови рекорди на бројот на заразени во Европа, а во Шведска еден број падна на нула. Шведска, ...
| | веќе видена