Ресен, 20. мај 2019 (ИНПРЕС) – На патот село Стење-Царев Двор, во близина на ресенското село Козјак, синоќа околу 22:00 часот, полициски службеници од СВР ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица, за кои постои основано сомнение дека во соизвршителство ...
| | веќе видена