ВМРО-ДПМНЕ со новата програма се обврзува да донесе целосна гасификација на Македонија. Еден од стратешките приоритети на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде да ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако вчера огромен број на незадоволни граѓани излегоа на протест против неправдите организиран од ВМРО-ДПМНЕ во јавноста сѐ повеќе расте револтот и ...
| | веќе видена

Состојбата со Преспанското Езеро се следи во континуитет и се преземаат активности во рамки на надлежностите, информира Министерството за животна средина и ...
сите 14 | | | веќе видена

Асоцијацијата за фолклор „Преспански славеј“ и Здружението „Езеро без граници“ добија поддршка и финансиски средства за реализација на две посебни културни ...
сите 2 | | | веќе видена

Советот на министри на Република Албанија донесе одлука за отворање генерален конзулат во Струга. Веста ја соопшти овластениот министер за Европа и надворешни ...
сите 2 | | | веќе видена

Јавното претпријатие за државни патишта потпиша договор за санација на свлечиштето на регионалниот пат Р1308, делница Макази–Маркова Нога (близу село Штрбово, ...
сите 3 | | | веќе видена

„Здравство и социјала како милостина“ е фељтон на новинарката Менче Атанасова Точи кој НОВА, го објавува во продолженија, а е дел од публикација „Македонија ...
| | веќе видена

комисијата за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека инвестициски потоп, наместо инвестициски ...
| | веќе видена