Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка за двајца соизвршители кои сториле кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на ...
сите 16 | | | прочитана: 5347 | веќе видена

Поминаа повеќе од три години откако СДСМ и Заев се на власт, а од ветените проекти немаат ништо исполнето. Ветуваа целосна грижа за децата, отварање на нови ...
сите 3 | | | прочитана: 4157 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози на повисоките и наместа влажни коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на ...
сите 17 | | | прочитана: 1266 | веќе видена

Грижата за најмладите и детската заштита се правиот пат и остануваат главен приоритет на Владата предводена од СДСМ. Се обезбедуваат квалитетни услови за ...
сите 6 | | | прочитана: 439 | веќе видена