165 новозаразени во последните 24 часа и 7 починати пациенти е најновата статистика што ја соопшти Министерството за здравство. Направени се вкупно 1454 ...
сите 322 | | | прочитана: 18044 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред жителите на Демир Хисар на кој им порача дека власта не направи ништо за граѓаните во изминатиот ...
сите 7 | | | прочитана: 12648 | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ПОЧИНАА 15 ЛУЃЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ Црн биланс имаме и денес во Македонија. Дури 15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава за 24 часа. ...
сите 3 | | | прочитана: 12197 | веќе видена

МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ ЗИБЕРИ Министерството за здравство информира дека е разрешен ВД Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, д-р. ...
| | прочитана: 8975 | веќе видена

По вчерашните препукувања помеѓу министерот за здравство и директорот на скопскиот центар за јавно здравје, Филипче денеска го разреши Арбен Зибери. На негово ...
| | прочитана: 8187 | веќе видена

Сообраќајна несреќа се случила вчера околу 19 часот на регионалниот пат Ресен – с.Царев Двор, поточно кај место викано „Рибник“. Во несреќата, информира ...
| | прочитана: 6636 | веќе видена

Во Куманово треба да се потврди дали кај пациент кој прележал КОВИД-19 повторно му се вратила болеста, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. „Во ...
сите 31 | | | прочитана: 5834 | веќе видена

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи со изградба на нови детски градинки со кои ќе ги зголемиме капацитетите за згрижување на децата. Ќе се отворат ...
сите 7 | | | прочитана: 5333 | веќе видена

Нови 126 случаи со Ковид-19 се регистрани во земјава во текот на изминатото деноноќие меѓу кои и новороденче и неговата мајка од Штип, како и четири болничарки ...
сите 10 | | | прочитана: 4504 | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставаа цигла по ...
сите 6 | | | прочитана: 4251 | веќе видена

ДЕНЕСКА ОБЈАВЕНИ НОВИ „БОМБИ“ Нова „бомба“ е објавена денеска на Јутјуб. Споделена е на каналот „Zoki istina“, а во неа се слуша гласот на поранешниот премиер ...
| | прочитана: 3774 | веќе видена

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ СЕ СООЧИЈА НА ТВ ДУЕЛ Лидерот на СДСМ, Зорам Заев во дуелот на ТВ 24 вечерва изјави дека не прифаќа уцени од ДУИ и би му отстапил пратеници на ...
сите 2 | | | прочитана: 3130 | веќе видена

ПАРТИИТЕ ТРГНАА ВО „ЛОВ“ НА ГЛАСОВИ СДСМ ветува повисоки плати, доколку добие шанса за нов мандат. Минималната плата до 2024 година, односно до завршување на ...
| | прочитана: 2198 | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес, во рамки на своите работни активности, ќе ги посети Секторот за внатрешни работи во Велес и Одделенијата за ...
| | прочитана: 1133 | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт денеска во Охрид го реафирмираше минатогодишниот проект за изградба на автопат Велес - Прилеп - Битола – Охрид.„Ќе се ...
сите 6 | | | прочитана: 269 | веќе видена

Вие подобро од сите знаете дека преку ноќ нема ништо. Колку само внимание, посветеност и грижа треба за секое зрно семе да роди здрав плод. Колку само труд ...
сите 5 | | | прочитана: 261 | веќе видена

next