Али Ахмети се заканува дека ќе ја растури владината коалиција по што ќе следуваат предвремени парламентарни избори. Или поддршка од СДСМ за кандидатите на ДУИ ...
сите 4 | | | прочитана: 30623 | веќе видена

Охрид, 27. јули 2021(ИНПРЕС) – Процесот на масовната ревакцинација што започна во спортската сала „Билјанини извори“, а од минатата недела се пресели во ...
сите 113 | | | прочитана: 19477 | веќе видена

Можно ли е, во рамките на преговорите за добивање датум за почеток на преговорите за влез во Европската Унија, да дојде до уште едно дополнително недоразбирање ...
| | прочитана: 2161 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.Ј.П Македонија пат известува дека почнувајќи од 23.07.2021 (петок), во наредните три ...
сите 12 | | | прочитана: 1582 | веќе видена

На регионалниот пат Р-2332 Ресен – Охрид (преку Галичица) од 24 јули ќе почне рехабилитација на коловоз гребење и асфалтирање, информираат од ЈП Македонија ...
сите 6 | | | прочитана: 344 | веќе видена

Студијата што ја изработи Македонското здружение за млади правници (МЗМП), во рамките на кампањата за застапување и лобирање „Разбистри сѐ“, која ја спроведува ...
| | прочитана: 279 | веќе видена

На 36 основни и 13 средни училишта под надлежност на општините и на Град Скопје им се одобрени барањата по јавниот повик за финансирање проекти за реновирање ...
сите 16 | | | прочитана: 221 | веќе видена

Теренската вакцинација продолжува и утре во 55 населени места. Вакцинацијата, како што соопшти попладнево Министерството за здравство, ќе се одвива во следниве ...
сите 10 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Продолжуваат лакрдиите во Општина Ресен… Овој пат станува збор за неуспешниот наместен тендер за чистење на крајбрежјето на Преспанското Езеро, истакна Јован ...
| | веќе видена